“Blindohet” objekti i Komunës së Zveçanit, KFOR-i krijon kordon me ushtarët e vet - Gazeta Express
string(78) "blindohet-objekti-i-komunes-se-zvecanit-kfor-i-krijon-kordon-me-ushtaret-e-vet"

“Blindohet” objekti i Komunës së Zveçanit, KFOR-i krijon kordon me ushtarët e vet

Lajme

Gazeta Express

29/05/2023 9:50

Objekti i Komunës së Zveçanit është “blinduar” sa i përket forcave të mëdha të policisë së Kosovës e ushtarëve të KFOR-it që janë vendosur në hyrje të objektit.

Siç shkruan Kossev, ushtarët e KFOR-it kanë krijuar një kordon të vetin të sigurisë.

Lexo Edhe:

Kjo pas protestës së paralajmëruar sot dhe pas përpjejkjes së serbëve lokalë për t’u futur brenda objektit të Komunës mëngjesin e sotëm.

Siç ka konfirmuar Policia e Kosovës, protesutest e mbledhur para objektit të kësaj komune kishin shfaqur dhunë dhe kishin gjuajtur gaz lotësjellës në përpjekjen për t’ë thyer kordonin e policisë, megjithatë Policia iu është përgjigjur me sprej, për të vendosur rendin./Express/

VIDEO