Blerim Latifi: Ramush Haradinaj kishte të drejtë, ky mund të jetë një kurth për t’u fuqizuar Specialja - Gazeta Express

Blerim Latifi: Ramush Haradinaj kishte të drejtë, ky mund të jetë një kurth për t’u fuqizuar Specialja

Lajme

Gazeta Express

29/09/2020 21:52

Profesori universitar, Blerim Latifi, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se e gjitha kjo që po ndodhë me arrestimet e OVL-UÇK’së mund të jetë një lojë për fuqizim e Speciales.

Ai thotë se kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj kishte të drejtë kur tha se veteranët gabuan kur publikuan dosjet e Speciales dhe u futën në kurth.

“Ramush Haradinaj kishte qëndrimin më korrekt. Ai tha keni kujdes, pasi kjo krejt mund të jetë një kurth. Ai pati të drejt pasi krejt kjo që u mundua të diskreditohej Specialja, vetëm mund të kthehet dhe të bëhet Tribunali edhe më i fortë”, tha ai. /Express/