Bima magjike kundër fryrjes së barkut - Gazeta Express

Keshilla Mjekësore

Gazeta Express

06/05/2021 1:48

Bima magjike kundër fryrjes së barkut

Keshilla Mjekësore

Gazeta Express

06/05/2021 1:48

Sherbela është një nga bimët më të mira medicinale.

Duke qenë se vepron si një astringjent, stimulues dhe tonik, shkakton një ngrohtësi në stomak, lehtëson tretjen, shkakton dierezë, përshpejton qarkullimin, ka një efekt të rëndësishëm në tru.

Lexo Edhe:

Gjithashtu është qetësues dhe zvogëlon acarimin e sistemit nervor.

Për të përgatitur çajin merrni disa gjethe sherbele dhe një limon. Bëjeni çaj dhe pijeni atë për 3 ditë në mëngjes dhe në darkë duke e kombinuar me një dietë të mirë. Domethënë mos hani ushqime të yndyrshme.

Nëse dëshironi, shtoni një lugë mjaltë në secilin filxhan. Në këtë mënyrë, barku juaj do të shfryhet dhe do të bëhet përsëri i sheshtë

Këshillë: Për super rezultat, pijeni atë para drekës.