Bilanci i të prekurve në rritje, por edhe një lajm i mirë: Sot, 11 të shëruar - Gazeta Express

Bilanci i të prekurve në rritje, por edhe një lajm i mirë: Sot, 11 të shëruar

Shqiperi

Gazeta Express

09/04/2020 9:07

Nderkohe qe bilanci i te prekurve me koronavirus ne vend ka ardhur ne rritje, pasi vetem dje kishim 400 te infektuar, vjen nje lajm i mire nga Ministria e Shendetesise.

Ministrja Manastirliu njofton se sot jane sheruar 11 paciente, te cilet e kane perballuar me sukses luften me Covid 19 dhe tashme jane gati per ne shtepi.

Kujtojme se me daten 8 prill, u njoftua se numri i pacienteve te sheruar ishte 154 persona.