Bie ndjeshëm numri i infektimeve nga COVID19, asnjë humbje jete në 24 orë - Gazeta Express
string(72) "bie-ndjeshem-numri-i-infektimeve-nga-covid19-asnje-humbje-jete-ne-24-ore"

Shqiperi

Gazeta Express

23/09/2022 18:04

Bie ndjeshëm numri i infektimeve nga COVID19, asnjë humbje jete në 24 orë

Shqiperi

Gazeta Express

23/09/2022 18:04

Bie ndjeshëm numri i infektimeve me COVID19.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë nga 625 testime vetëm 47 qytetarë kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë nuk është shënuar asnjë humbje jete dhe janë shëruar 176 qytetarë 24 orët e fundit.

Lexo Edhe:

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 625 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 47 qytetarë, në këto bashki:

17 në Tiranë, 5 në Elbasan, 4 në Sarandë, nga 3 qytetarë në Fier, Dimal, nga 2 qytetarë në Durrës, Dibër, Vlorë, nga 1 qytetarë në Fushë Arrëz, Lezhë, Krujë, Kamëz, Kavajë, Rrogozhinë, Patos, Lushnje, Selenicë.
Janë 678 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.
Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 5 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 176 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 326,319 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (23 Shtator 2022)
Raste të reja ditore 47
Të shëruar në 24 orë 176
Të shtruar në spitale 5
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 625

Testime totale 1,977,680
Raste pozitive 330,762
Raste të shëruara 326,495
Raste Aktive 678
Humbje jete 3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 327
Shkodër 69
Elbasan 70
Fier 56
Vlorë 43
Durrës 35

Lezhë 21
Dibër 19
Berat 14
Korçë 13
Gjirokastër 11
Kukës 0