Biden emëron Lady Gaga dhe George Clooney si këshilltarë - Gazeta Express
string(56) "biden-emeron-lady-gaga-dhe-george-clooney-si-keshilltare"

Shqiperi

Gazeta Express

15/04/2023 18:39

Biden emëron Lady Gaga dhe George Clooney si këshilltarë

Shqiperi

Gazeta Express

15/04/2023 18:39

Shtëpia e Bardhë njoftoi se Komiteti i Presidentit për Artet dhe Shkencat Humane, i cili do të këshillojë presidentin amerikan Joe Biden për çështjet kulturore, do të përfshijë emra si aktori George Clooney dhe muzikantja Lady Gaga. 

Yjet me famë botërore George Clooney dhe Lady Gaga u bënë këshilltarët e rinj kulturorë dhe artistikë të presidentit amerikan Joe Biden. 

Lexo Edhe:

Komiteti, i cili do të bashkëkryesohet nga këngëtarja me famë botërore do të përfshijë jo vetëm Clooney por edhe producenten dhe skenaristen televizive Shonda Rhimes, këngëtaren kryesore të grupit Eagles Joe Walsh, aktoren Jennifer Garner, Kerry Washington Troy. Kotsur, shkruajnë mediat e huaja. 

Emrat e tjerë të emëruar në komitet janë: “Constance M. Carroll, Philip J. Deloria, M. Angelica Garcia, Nora Halpern, Steve Israel, Marta Kauffman, Ricky Kirshner, Troy Kotsur , Katie McGrath, Laura Penn, Amanda. Phingbodhipakkiya, Arnold Rampersad, Shonda Rhimes, Kimberly Richter Shirley, Horacio Sierra, Anna Deavere Smith, Joe Walsh, Kerry Washington, Pauline Yu.” 

Ish-presidenti Donald Trump ka mbrojtur vazhdimisht shpërbërjen e Komitetit të Presidentit të Arteve dhe Shkencave Humane, i cili ka qenë joefektiv në proces.

/Gazeta Express