Biden deklarohet pas takimit në Dhomën e Situatave: Zotimi ynë për sigurinë e Izraelit është i hekurt - Gazeta Express
string(100) "biden-deklarohet-pas-takimit-ne-dhomen-e-situatave-zotimi-yne-per-sigurine-e-izraelit-eshte-i-hekurt"

Biden deklarohet pas takimit në Dhomën e Situatave: Zotimi ynë për sigurinë e Izraelit është i hekurt

Lajme

Gazeta Express

14/04/2024 1:42

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, është deklaruar në X për takimin që ai pati me ekipin e sigurisë kombëtare.

Lexo Edhe:

Ai në këtë postim shprehu angazhimin e tij për sigurinë e Izraelit.

“Sapo u takova me ekipin tim të sigurisë kombëtare për një përditësim mbi sulmet e Iranit kundër Izraelit. Angazhimi ynë për sigurinë e Izraelit kundër kërcënimeve nga Irani dhe përfaqësuesit e tij është i hekurt”, ka shkruar Biden.

Ndërkohë, zyrtarë amerikanë të mbrojtjes kanë deklaruar se Shtetet e Bashkuara po vazhdojnë “të rrëzojnë dronët e lëshuar nga Irani drejt Izraelit.