Besohet se sjellin fat të keq! Gjërat që nuk duhet të bëni për ditëlindjen tuaj - Gazeta Express
string(78) "besohet-se-sjellin-fat-te-keq-gjerat-qe-nuk-duhet-te-beni-per-ditelindjen-tuaj"

Besohet se sjellin fat të keq! Gjërat që nuk duhet të bëni për ditëlindjen tuaj

Shqiperi

Gazeta Express

30/11/2022 17:14

Kur njerëzit arrijnë disa vite pjekurie, ata i kushtojnë gjithnjë e më pak vëmendje ditëlindjes së tyre. Shumë njerëz mendojnë se është e kotë të festosh, por aty qëndron një “kurth” dhe një gabim i madh që bëjnë. Ditëlindja është një ditë e rëndësishme për energjinë tonë.

Duhet të jetë një ditë gëzimi, feste, atmosfere e mirë, një moment kur mund të lidheni edhe më shumë me veten. Kur të zgjoheni, falenderoni për gjithçka të mirë që ju ka ndodhur. Hiqni të gjitha mendimet e këqija nga koka juaj, sepse është shumë e rëndësishme se çfarë lloj gjendjeje jeni në atë ditë.

Lexo Edhe:

Në kohët e lashta, besohej se atë që rrezaton në ditëlindjen tënde, e tërheq gjatë gjithë vitit. Konfliktet, emocionet negative dhe agresioni janë të papranueshme sepse do të bllokojnë rrjedhën e energjisë së pastër dhe do t’ju bëjnë të prekshëm ndaj komenteve negative dhe njerëzve toksikë, shkruan abcnews.al.

Besimet dhe zakonet e ditëlindjes

– Mos huazoni asgjë nga të tjerët një ditë para ditëlindjes tuaj dhe në atë ditë. Përndryshe, besohet se problemet financiare do t’ju ndjekin gjatë gjithë vitit.

– Mbroni veten nga komunikimi me njerëz toksikë, por rrethohuni me njerëz të dashur që ju sjellin dashuri dhe gëzim, shkruan abcnews.al.

– Mos e festoni ditëlindjen tuaj paraprakisht, besohet se ju sjell fat të keq.

– Shmangni të gjitha emocionet negative, por përpiquni të jeni në humor pozitiv gjatë gjithë ditës.

– Mos debatoni dhe mos hyni në konflikt me të tjerët, por krijoni një atmosferë paqeje dhe energjie pozitive në ditëlindjen tuaj.

– Mos gjykoni njerëzit që ju kanë sjellë një dhuratë që nuk ju pëlqen, por jini të sinqertë dhe mirënjohës për çdo dhuratë.