Besa Kokëdhima tërhiqet nga Kënga Magjike - Gazeta Express

Besa Kokëdhima tërhiqet nga Kënga Magjike

Ballina

Gazeta Express

29/11/2019 21:57

Shqipëria po kalon një periudhë të vështirë pas tërmetit që ka goditur vendin.

Por, pavarësisht të gjithave, festivali “Kënga Magjike” deri tani nuk është anuluar dhe mbi të gjitha ka ndërmarrë nismën që me të ardhurat që do të mblidhen nga biletat e shitura do të ndërtojnë shtëpi për banorët e prekur nga tërmeti. Ky vendim ka qenë i producentit Ardit Gjebrea dhe artistëve pjesëmarrës .

Për shkak të tërmeteve, këngëtarja Besa Kokëdhima përmes një njoftimi deklaron se po tërhiqet nga “Kënga Magjike”.

“Te dashur miq, me keqardhje ju njoftoj se ne kete kohe tragjedie, pikellimi dhe paniku, e kam te pamundur te performoj dt 5 – 7 Dhjetor ne Kenga Magjike 2019. Zemra ime eshte e ngarkuar me deshperim dhe vuajtje per ata qe nuk jane me, dhe nuk jam ne gjendje te kendoj kur me bashkekombesit e mi ka ndodhur kaq shume; ndaj me duhet te terhiqem zyrtarisht nga Kenga Magjike 2019! Jam e bindur qe Kenga Magjike do beje nje pune te lavderueshme per te kontribuar ne menyren e saj per te ndihmuar te prekurit, une do jap ne heshtje ndihmen dhe kontributin tim per te lehtesuar sado pak dhimbjen e tyre, dhe respektuar humbjet e pashlyeshme te tyre. Kerkoj ndjese fansave te mi te cilet prisnin performimin tim dhe falenderoj organizatoret dhe @arditgjebrea per githcka kane bere per mua dhe koleget e mi!”, ka shkruar ajo.

View this post on Instagram

Te dashur miq, me keqardhje ju njoftoj se ne kete kohe tragjedie, pikellimi dhe paniku, e kam te pamundur te performoj “Histori” me dt 5 – 7 Dhjetor ne Kenga Magjike 2019. Zemra ime eshte e ngarkuar me deshperim dhe vuajtje per ata qe nuk jane me, dhe nuk jam ne gjendje te kendoj kur me bashkekombesit e mi ka ndodhur kaq shume; ndaj me duhet te terhiqem zyrtarisht nga Kenga Magjike 2019! Jam e bindur qe Kenga Magjike do beje nje pune te lavderueshme per te kontribuar ne menyren e saj per te ndihmuar te prekurit, une do jap ne heshtje ndihmen dhe kontributin tim per te lehtesuar sado pak dhimbjen e tyre, dhe respektuar humbjet e pashlyeshme te tyre. Kerkoj ndjese fansave te mi te cilet prisnin performimin tim dhe falenderoj organizatoret dhe @arditgjebrea per githcka kane bere per mua dhe koleget e mi! Dear friends, I regret to inform you that at this time of tragedy, sorrow and panic, I am unable to perform December 5 – 7 at Magic Song 2019. My heart is filled with despair and suffering for those who are no more, and I am not able to sing when so much has happened to my countrymen; so I have to officially withdraw my entry “History” from Magic Song 2019! I am convinced that the Magic Song will do an incredible job to contribute towards helping those affected, and I will quietly give my help and contribution to try easen their pain, and respect their irreparable losses. I apologize to my fans who were waiting for my performance and thank the organizers and @arditgjebrea for everything they have done for me and my colleagues!

A post shared by Besa (@besaofficial) on