Bes Kallaku në Koshere: Është më mirë të jesh afgan në Shqipëri sesa shqiptar - Gazeta Express

Bes Kallaku në Koshere: Është më mirë të jesh afgan në Shqipëri sesa shqiptar

Rozë

Gazeta Express

22/09/2021 15:26

Ka nisur mbrëmjen e së dieles sezoni i dytë i “Kosheres”.

Moderatori dhe aktori i mirënjohur, Bes Kallaku në monologun e tij, u ndal tek një temë që ka qenë mjaft e diskutuar ditët e fundit. Aktori bën një krahasim të situatës dhe problemet me të cilat përballen qytetarët shqiptarë dhe afganëve që ndodhen në vendin tonë prej disa javësh.

Lexo Edhe:

“Më mirë  të jesh afgan në Shqipëri, se sa të jesh shqiptar në Shqipëri. Se po të jesh afgan rri në hotel me pesë yje, shqiptarit i rritet çmimi i bukës dhe nuk i bjer në mend fare për këtë punë. Po të jesh afgan në Shqipëri, të ruan Policia e Shtetit ndërsa po të jesh shqiptar edhe po të kesh urdhër mbrojtje vijnë të rrahin, të vrasin.