Bernard Berisha reagon pas publikimit të fotos me liderin çeçen - Gazeta Express
string(63) "bernard-berisha-reagon-pas-publikimit-te-fotos-me-liderin-cecen"

Sport

Gazeta Express

05/08/2022 13:33

Bernard Berisha reagon pas publikimit të fotos me liderin çeçen

Sport

Gazeta Express

05/08/2022 13:33

Futbollisti nga Kosova, Bernard Berisha, ka reaguar pas fotografisë së publikuar me liderin çeçen, Ramzan Kadyrov, i cili është përkrahës i madh i Vladimir Putinit dhe agresionit rus ndaj Ukrainës.

Berisha fotografinë e publikoi në llogarinë e tij në “Facebook”, e cila mori reagime të shumta, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Përveç me Kadyrovin, ai gjithashtu publikoi foto edhe me drejtorin gjeneral të klubit Akhmat Grozny, Magomed Daudov.

Berisha u sqarua përmes një komenti në rrjetet sociale. Ai tha se fotografinë e ka bërë pasi që ka vazhduar kontratën me klubin.

Ai gjithashtu tha se lideri çeçen e respekton dhe e vlerëson shumë pasi është nga Kosova, si dhe kapiten i skuadrës.

Komenti i Berishës (pa ndërhyrje):

“Njerz te mir pershendetje per te gjith un foton e kam ber ne facebook ngase e kam vazhdu kontraten me klubin un nuk i perkas politikes presidenti me respekton shum dhe me vlersoijn shum ngase un jam nga Kosova dhe jam kapiten i ekipes ju media te dashur flm qe gjithmon e shifni interesin tuaj Zoti ju rujt te gjithve”.

Ramzan Kadyrov nga viti 2017 është president Akhmat Groznyt, ku edhe aktivizohet sulmuesi nga Peja – që nga viti 2017.

30-vjeçari disa fitore ia ka dedikuar liderit çeçen, Ramzan Kadyrovit, teksa sulmuesi nga Kosova për paraqitjet e tij ka marrë edhe shpërblime nga ai, si rasti i një veture. /Gazeta Express/