Benzema dhe Mbappe sërish titullarë, ndryshimi i vetëm Kante - Gazeta Express

Benzema dhe Mbappe sërish titullarë, ndryshimi i vetëm Kante

Futboll

Gazeta Express

08/06/2021 20:13

Janë publikuar formacionet për miqësoren mes Francës dhe Bullgarisë.

Karim Benzema starton sërish me Kylian Mbappen në sulm, derisa pas tyre luan Antoine Griezmann.

Didier Deschamps ka hedhur në fushë më të mirët, ndryshimi nga ndeshja e kaluar është largimi i Rabiot, inkuadrimi i Kantes dhe sipas të gjitha gjasave, do të jetë formacioni me të cilin Franca do të kërkojë trofeun në Euro 2020, raporton Gazeta Express.

Franca:

Bullgaria: