Benitez nuk llogarit në James Rodriguez, ia tregon derën - Gazeta Express

Benitez nuk llogarit në James Rodriguez, ia tregon derën

Futboll

Gazeta Express

30/07/2021 9:31

James Rodriguez do të largohet pas vetëm një sezoni në Everton.

Sipas Edu Aguirre të El Chiringuito de Jugones, Rafa Benitez, trajneri i ri i Evertonit, ia ka treguar derën Jamesit, duke i thënë se nuk llogarit në të.

Lexo Edhe:

Carlo Ancelotti e transferoi atë verën e kaluar, por largimi i tij për në Real Madrid, i ka sjell probleme Jamesit që sërish duhet të kërkojë për një klub të ri.

“Benitez i ka thënë Jamesit se nuk llogarit në të te Evertoni. James dëshiron të luajë dhe për këtë po kërkon një rrugëdalje”, deklaroi Edu. /Gazeta Express/