Befasojnë zviceranët, duan që Xhakës t'i hiqet shiriti i kapitenit - Gazeta Express
string(64) "befasojne-zviceranet-duan-qe-xhakes-ti-hiqet-shiriti-i-kapitenit"

Botërori 2022

Gazeta Express

08/12/2022 20:38

Befasojnë zviceranët, duan që Xhakës t’i hiqet shiriti i kapitenit

Botërori 2022

Gazeta Express

08/12/2022 20:38

Tifozët zviceranë janë duke kërkuar që Granit Xhakës t’i hiqet shiriti i kapitenit.

Gazeta më e madhe zvicerane, Blick ka bërë një sondazh me pyetjen se a duhet të vazhdojë Xhaka si kapiten i helvetikëve.

69% e respondentëve kanë qenë të mendimit se Xhakës duhet t’i hiqet shiriti i kapitenit.

25% e tyre kanë votuar që Xhaka të jetë ende kapiten, kurse shtatë përqind nuk kanë pasur përgjigje.

Deri tani 36 mijë e 837 votues kanë marrë pjesë

Granit Xhaka është lojtari kyç i Zvicrës dhe konsiderohet si njëri prej futbollistëve më të mirë në histori të helvetikëve. /Gazeta Express/