Beckham tregon se si arriti të bind Messin për t'u transferuar tek Inter Miami - Gazeta Express
string(77) "beckham-tregon-se-si-arriti-te-bind-messin-per-tu-transferuar-tek-inter-miami"

Beckham tregon se si arriti të bind Messin për t’u transferuar tek Inter Miami

Futboll

Gazeta Express

04/10/2023 16:40

Transferimi i Leo Messi te Inter Miami ishte befasia më e madhe e merkatos që lamë pas.

Ai menjëherë pati impakt, me ekipin nga MLS që arriti ta fitonte Kupën e Ligës.

Lexo Edhe:

Ndërkohë, presidenti i Inter Miamit, David Beckham ka zbuluar se si arriti ta bind argjentinasin për të nënshkruar me ta.

“Ne i bëmë ofertën [Lionelit], por ai kishte oferta nga Arabia Saudite, ai kishte oferta për t’u rikthyer në Barcelonë dhe ajo e Barcelonës më shqetësoi vërtet, sepse e preku në zemër, ai kurrë nuk mund të thoshte një lamtumirë të duhur, por më pas i takoi atij të vendoste”, filloi Beckham.

“Ne gjithmonë donim që ai [Messi] të vendoste bazuar në dëshirën për të jetuar atje me familjen e tij, duke dashur të fitonte dhe të luante futboll në mënyrën se si ai luan, por ne donim që ai ta shpallte atë në mënyrën e tij. Ai fjalë për fjalë ishte ulur në një dhomë hoteli me shokun e tij duke filmuar dhe duke thënë se do të vinte në Miami. Pra, për ne ishte e pabesueshme, unë isha shumë emocional për këtë sepse është dashur shumë punë për të arritur deri këtu”, u shpreh ai.