Bayerni e qet në shitje yllin francez - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

26/10/2021 9:51

Bayerni e qet në shitje yllin francez

Futboll

Gazeta Express

26/10/2021 9:51

Bayern Munich është i hapur ta shesë anësori Kingsley Coman gjatë afatit kalimtar të dimrit në janar.

Kampioni gjerman Bayern e ka nxjerrë në shitje anësorin francez Coman, për shkak të mospajtimeve për marrëveshjen e re, raporton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Bayerni dëshiron t’ia vazhdojë marrëveshjen 25-vjeçarit, e cila i mbaron më 2023, por ai ka kërkuar pagë të lartë vjetore prej 16 milionë eurove.

Klubi bavarez nuk e ka ndërmend t’ia plotësojë atij këtë kërkesë, prandaj është i gatshëm ta shesë.

Francezi do të shihet hiç më larg se në janar, nëse Bayerni e pranon ndonjë ofertë të kënaqshme për të.

Coman ka vuajtur nga lëndime të ndryshme gjatë kohës së tij në Allianz Arena dhe këtë i ka bërë vetëm shtatë paraqitje për skuadrën e Julian Nagelsmann deri tani këtë sezon. /Gazeta Express/