Bayerni dyfishon epërsinë, shënon Pavard - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

30/05/2020 19:01

Bayerni dyfishon epërsinë, shënon Pavard

Sport

Gazeta Express

30/05/2020 19:01

Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 2:0 kundër Fortuna Dusseldorfit, në ndeshjen kundër që po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 29-të të Bundesligës.

Në minutën e 29-të të ndeshjes, mbrojtësi anësor Benjamin Pavard arriti ta shfrytëzojë një harkim në zonë për ta mposhtur portierin kundërshtar dhe për ta kaluar Bayernin në epërsi, raporton Gazeta Express.