Basketbolli kosovar rikthehet me Superkupën, ky është orari i ndeshjeve - Gazeta Express
string(70) "basketbolli-kosovar-rikthehet-me-superkupen-ky-eshte-orari-i-ndeshjeve"

Basketbolli kosovar rikthehet me Superkupën, ky është orari i ndeshjeve

Sport

Gazeta Express

11/09/2023 17:54

Nga 13 deri më 17 shtator, Palestra “13 Qershori” në Therandë do të jetë arenë e basketbollit.

Nga dita e mërkurë do të fillojnë sfidat çerekfinale, që do të jenë shumë interesante.

Lexo Edhe:

Takimi i parë do të jetë ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Istogut, kurse më pas do të përballen Trepça-Bashkimi. 

Të enjten priten po ashtu takime interesante, Peja do të ndeshet me Proton Cable Prizrenin, kurse takimi i fundit çerekfinal është mes Golden Eagle Yllit dhe Vëllaznimit.

Të premten do të zhvillohen përballjet gjysmëfinale, ndërsa finalja e madhe të dielën.

Orari

E Mërkurë

17:00 Sigal Prishtina-Istogu (Grupi A)

20:00 Trepça-Bashkimi (Grupi D)

E Enjte

17:00 Peja-Proton Cable Prizreni (Grupi B)

20:00 Golden Eagle Ylli-Vëllaznimi (Grupi C)

E Premte

17:00 Gjysmëfinalja  GR A-D

20:00 Gjysmëfinalja  GR B-C

E diel

17:00 Finalja

/Gazeta Express/