Bashkimi shkëput kontratën me Devonte Lacy - Gazeta Express
string(42) "bashkimi-shkeput-kontraten-me-devonte-lacy"

Bashkimi shkëput kontratën me Devonte Lacy

Sport

Gazeta Express

20/09/2022 22:32

Devonte Lacy nuk do të jetë më pjesë e Bashkimit.

Klubi prizrenas ka njoftuar këtë të martë se ka ndërprerë bashkëpunimin me amerikanin, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Shkëputja e kontratës është bërë me marrëveshje të dyanshme.

Lacy erdhi si përforcim në “Sezai Surroi”, por duket se ai nuk ka bindur drejtuesit e klubit pas dy xhirove të zhvilluara.

Njoftimi i plotë nga KB Bashkimi:

“Faleminderit Devonte Lacy!

KB Bashkimi me marrëveshje dy palëshe ka shkëputur bashkëpunimin me lojtarin Devonte Lacy. Lojtarin në fjalë e falenderojmë për kontributin e dhënë dhe i dëshirojmë suksese në të ardhmen”. /Gazeta Express/