Bashkimi përforcohet me ish-basketbollistin e NBA, Terrance Ferguson - Gazeta Express
string(67) "bashkimi-perforcohet-me-ish-basketbollistin-e-nba-terrance-ferguson"

Bashkimi përforcohet me ish-basketbollistin e NBA, Terrance Ferguson

Sport

Gazeta Express

24/02/2024 17:09

KB Bashkimi ka bërë një “goditje” të madhe, duke nënshkruar me ish-NBA lojtarin, Terrance Ferguson.

Prizrenasit zyrtarizuan sot arritjen e marrëveshjes me basketbollistin amerikan, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ferguson në të kaluarën ka luajtur në NBA, me skuadrat e Oklahoma City Thunder dhe Philadelphia 76ers.

Ai së fundmi u aktivizua te skuadra nga Afrika e Jugut, Cape Town Tigers.

25-vjeçari luan në pozitat 2 dhe 3.

Njoftimi i plotë nga klubi i Bashkimit (pa ndërhyrje):

“Zyrtare: Ish lojtari i NBA Terrance Ferguson nënshkruan me KB Bashkimi.

Kemi arritur marrëveshje me lojtarin amerikan Terrance Ferguson .

Ferguson ka një eksperience fantastike në NBA me mbi 200 paraqitje në klubet OKC THUNDER dhe PHILADELPHIA 76ers .

Mirë se vjen Terrance!”. /Gazeta Express/