Bashkëbisedim me banorët e Runikut: E ardhmja e Shtëpisë së Kulturës - Gazeta Express
string(67) "bashkebisedim-me-banoret-e-runikut-e-ardhmja-e-shtepise-se-kultures"

Arte

Gazeta Express

06/02/2024 15:56

Bashkëbisedim me banorët e Runikut: E ardhmja e Shtëpisë së Kulturës

Arte

Gazeta Express

06/02/2024 15:56

Fondacioni Hajde organizon bashkëbisedim me komunitetin e Runikut të shtunën nga ora 14:00, në hapësirat e shkollës fillore “Shotë Galica”. Do të diskutohet për të ardhmen e Shtëpisë së Kulturës dhe restaurimin e saj.

Organizuar në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Komunës së Skenderajt, ky takim është i nevojshëm dhe shumë i rëndësishëm në vazhdën e hapave të mëtutjeshëm drejt funksionalizimit të Shtëpisë së Kulturës.

Lexo Edhe: