Basha: Moment historik, i’a dolëm që Kosova të triumfojë sot - Gazeta Express
string(57) "basha-moment-historik-ia-dolem-qe-kosova-te-triumfoje-sot"

Shqiperi

Gazeta Express

16/04/2024 22:34

Basha: Moment historik, i’a dolëm që Kosova të triumfojë sot

Shqiperi

Gazeta Express

16/04/2024 22:34

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e cilësoi sot anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës një ditë të madhe për Kosovën dhe shqiptarët në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni të Veriut dhe Mal të Zi.

“Të gjithë së bashku në udhëheqjen e Kosovës i’a dolëm që Kosova të triumfojë sot”, tha Basha në një postim në rrjetet sociale.

Lexo Edhe:

Basha falënderoi Dora Bakojanis për kontributin e jashtëzakonshëm për të arritur në këtë moment historik.

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës votoi sot pro anëtarësimit të Kosovës në këtë organizatë. Pro votuan 171 deputetë, kundër ishin 29, kurse 11 abstenuan.