Barcelona kërkon fitore për të mos ia bërë të lehtë Real Madridit - Gazeta Express

Instant

Gazeta Express

05/07/2020 21:02

Barcelona kërkon fitore për të mos ia bërë të lehtë Real Madridit

Instant

Gazeta Express

05/07/2020 21:02

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Villarrealit dhe Barcelonës.

Në ndeshjen e fundit në stadiumin La Ceramica u shënuan 8 gola, nga 4 secila skuadër andaj edhe pse pa tifozë, edhe sfida e sotme pritet të jetë shumë interesante, raporton Gazeta Express.

Villarreali ka shanse që sezonin e ardhshëm të luajë në Champions League dhe sonte objektivi është tri pikë, ashtu si për Barcelonën që kërkon të fitojë dhe të këndellet pas 2 barazimeve, për të qëndruar prapa Realit dhe për të shpresuar në dështim të mundshëm të Los Blancos.

Antoine Griezmann është rikthyer në formacion dhe starton në sulm bashkë me Lionel Messin dhe Luis Suarezin.

Aktualisht Reali ka 7 pikë më shumë se Barca.

Villarreal:

Barcelona: