Barcelona e bën prioritet Amorimin - Gazeta Express
string(34) "barcelona-e-ben-prioritet-amorimin"

Barcelona e bën prioritet Amorimin

Futboll

Gazeta Express

03/04/2024 20:32

Barcelona po përpiqet të sigurojë emërimin e Ruben Amorimit, duke ditur se ai tani është bërë zgjedhja kryesore për një seri klubesh të mëdha evropiane.

Klubi katalanas ishte parë si favorit për trajnerin e Sporting Lisbonës, deri javën e kaluar, pasi u zbulua se Xabi Alonso do të qëndronte te Bayer Leverkusen edhe për një sezon .

Lexo Edhe:

Parashikohej se Amorim do të shkonte në Barcelonë dhe Alonso në një nga Liverpool ose Bayern Munich.

Megjithatë, klauzola e lartë e lirimit të Sporting, e kuptuar të jetë rreth 13 milionë euro, ishte një nga disa arsye që asgjë nuk është konfirmuar ende.