Barcelona dhe Juventusi në garë për Koulibalyn, Napoli ia cakton çmimin e largimit - Gazeta Express
string(81) "barcelona-dhe-juventusi-ne-gare-per-koulibalyn-napoli-ia-cakton-cmimin-e-largimit"

Barcelona dhe Juventusi në garë për Koulibalyn, Napoli ia cakton çmimin e largimit

Sport

Gazeta Express

27/05/2022 18:17

Napoli pritet që të lejojë largimin e Kalidou Koulibalyt në afatin kalimtar të verës.

Kontrata e 30-vjeçarit me napolitanët skadon më 30 qershor të vitit të ardhshëm, transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Kjo duket se po e detyron klubin italian ta shesë Koulibalyn këtë verë, për të mos e humbur me parametra zero në vitin tjetër.

Sipas “Tuttosport”, Napoli është duke kërkuar rreth 40 milionë euro për shitjen e senegalezit.

Barcelona dhe Juventusi raportohet se janë klubet e interesuara për shërbimet e Koulibalyt. /Gazeta Express/