Barça pësoi një ndër humbjet më të thella n’histori, s’i kishte ndodhur që nga viti 1946 - Gazeta Express

Barça pësoi një ndër humbjet më të thella n’histori, s’i kishte ndodhur që nga viti 1946

Futboll

Gazeta Express

14/08/2020 23:10

Barcelona është turpërua në Lisbonë nga Bayern Munich në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e Quique Setién është mposhtur 8-2 nga Bayern Muncih, një ndër humbjet më të thella në histori të klubit.

Sipas faqes për histori dhe statistika “OptaPaolo”, Barcelona pranoi 8 gola për herë të parë që prej vitit 1946 kur ishte mposhtur 8-0 nga Sevilla. /Gazeta Express/