“Banijay” i ndan Big Brother Vip Kosovës çmimin për performancën më të lartë - Gazeta Express
string(74) "banijay-i-ndan-big-brother-vip-kosoves-cmimin-per-performancen-me-te-larte"

TV/Film

Gazeta Express

13/06/2024 21:02

“Banijay” i ndan Big Brother Vip Kosovës çmimin për performancën më të lartë

TV/Film

Gazeta Express

13/06/2024 21:02

Në Amsterdam të Holandës, “Banyjay” kompania që e licencon dhe prodhon Big Brother në botë, ka organizuar një ngjarje me rastin e 25-vjetorin e formatit, që edhe pas një çerek shekulli është super i suksesshëm në botë.

Në këtë ngjarje janë mbledhur produksione nga e gjithë bota.

Lexo Edhe:

Çmimin për performancën më të lartë, “Banijay” ia ka ndarë “Big Brother Vip Kosova 2” për shkak të nivelit absolut të rekordit të audicencës gjatë sezonit të dytë.