Bamir Topi dha dorëheqjen, Sali Shehu zgjidhet kryetari i ri i FRD-së - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

05/03/2021 14:21

Bamir Topi dha dorëheqjen, Sali Shehu zgjidhet kryetari i ri i FRD-së

Shqiperi

Gazeta Express

05/03/2021 14:21

Ditën e sotme është mbledhur Këshilli i Partisë ‘Fryma e re Demokratike’, të cilët vendosën në mënyrë unanime Sali Shehun si kryetarin e ri të FRD-së. Shehu, më parë mbante postin e sekretarit të përgjithshëm të partisë.

Ky vendim u mor një javë pas dorëheqjes së dhënë nga ish-kryetari, Bamir Topi.

Gjatë mbledhjes u miratua në unanimitet të plotë dhe koalicioni me PD-në, për zgjedhjet e 25 prillit. Shehu u bëri thirrje anëtarëve që të mbështesin kolacionin ‘Aleanca për ndryshim’.