Ballkani shënon fitore bindëse si mysafir i Gjilanit - Gazeta Express
string(52) "ballkani-shenon-fitore-bindese-si-mysafir-i-gjilanit"

Sport

Gazeta Express

27/11/2022 14:59

Ballkani shënon fitore bindëse si mysafir i Gjilanit

Sport

Gazeta Express

27/11/2022 14:59

Ballkani ka shënuar fitore në derbin e javës së 18-të në Superligën e Kosovës, kundër Gjilanit.

Kampionët në fuqi triumfuan në udhëtim me rezultatin 0:3, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ballkani pas kësaj fitore ka 33 pikë dhe vazhdon të jetë i dyti në tabelë, me pesë pikë më pak se liderja, Drita.

Bajram Jashanica (37’) dhe Ermal Krasniqi (67’, 89’) shënuan në fitoren e “Xhebrailave”.

Vlen të theksohet se skuadra nga Suhareka ka tri ndeshje më pak.

Gjilani mbetet në pozitën e tretë me 27 pikë. /Gazeta Express/