Ballkani e bllokon Viktoria Plzen pjesën e parë, Berisha kishte disa raste - Gazeta Express
string(73) "ballkani-e-bllokon-viktoria-plzen-pjesen-e-pare-berisha-kishte-disa-raste"

Ballkani e bllokon Viktoria Plzen pjesën e parë, Berisha kishte disa raste

Futboll

Gazeta Express

21/09/2023 21:48

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë në mes të Viktoria Plzen – Ballkani

Kampioni kosovar ka qenë një skuadër shumë mirë e organizuar në fushë, duke mos i lënë shumë mundësi skuadrës çeke që të depërtoi në zonë.

Lexo Edhe:

Ballkani disa herë doli përpara me Berishën, Hamidin dhe Gripshin por që nuk rrezikuan seriozisht portën kundërshtare pasi që Plzen ishin të kujdesshëm edhe në mbrojtje.

Rasti më i mirë në këtë ndeshje ishte në minutën 29-të kur Hranac bëri një goditje nga larg por Enea Koliçi bëri një pritje fantastike për t’ia mohuar golin vendasve.

Berisha pati një rast të mirë në minutën e 40-të, por në momentet e fundit mbrojtja çeke reagoi dhe evitoi rrezikun.  /GazetaExpress/