Bale sërish vetëm 'shikues', Hazard në stol – Rodrygo me Varanen titullarë - Gazeta Express

Bale sërish vetëm ‘shikues’, Hazard në stol – Rodrygo me Varanen titullarë

Instant

Gazeta Express

10/07/2020 21:02

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Real Madridit dhe Alavesit.

Reali do të kërkojë fitore sonte për të shkuar sërish në 4 pikë diferencë me Barcelonën.

Nga minuta e parë Zinedine ZIdane i ka hedhur në sulm me Karim Benzeman lojtarë si Marco Asensio dhe Rodrygo, duke i lënë në stol Viniciusin dhe Gareth Balen, ky i fundit ka qene vetëm shikues i Realit për pothuajse gjithë këto ndeshje pas pandemisë.

Eden Hazard është kthyer, ai gjendet në stol dhe mund t’i ketë disa minuta në pjesën e dytë, raporton Gazeta Express.

Real Madrid:

Alaves: