AZ Alkmaar ia ndalon hyrjen në stadium 43 tifozëve, pasi sulmuan fansat e West Hamit - Gazeta Express
string(83) "az-alkmaar-ia-ndalon-hyrjen-ne-stadium-43-tifozeve-pasi-sulmuan-fansat-e-west-hamit"

Futboll

Gazeta Express

26/05/2023 10:01

AZ Alkmaar ia ndalon hyrjen në stadium 43 tifozëve, pasi sulmuan fansat e West Hamit

Futboll

Gazeta Express

26/05/2023 10:01

AZ Alkmaar ka lëshuar 43 ndalime në stadium pasi tifozët e West Ham United u sulmuan gjatë humbjes së tyre në gjysmëfinale të Ligës së Konferencës së Evropës.

Disa lojtarë të ekipit anglez u përballën me grupin e tifozëve që kishin shënjestruar një zonë ku kishte miqtë dhe familjet e tyre, të cilët ishin të padëmtuar.

Lexo Edhe:

Skuadra e Premier League fitoi ndeshjen e dytë në Holandë 1-0 për të siguruar një fitore të përgjithshme 3-1.

Në një deklaratë, klubi holandez tha se më shumë ndalime mund të pasojnë në të ardhmen.

Organi qeverisës i futbollit evropian, UEFA do të shqyrtojë raportet e incidenteve përpara se të vendosë për ndonjë veprim.