Avdullah Hoti reagon me flamurin amerikan pasi SHBA sanksionon Qeverinë Kurti - Gazeta Express
string(77) "avdullah-hoti-reagon-me-flamurin-amerikan-pasi-shba-sanskionon-qeverine-kurti"

Lajme

Gazeta Express

30/05/2023 18:29

Avdullah Hoti reagon me flamurin amerikan pasi SHBA sanksionon Qeverinë Kurti

Lajme

Gazeta Express

30/05/2023 18:29

 Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë një reagim në profilin e tij në ‘facebook’ pas vendimit të SHBA-së për të sanksionuar Qeverinë e Kosovës si rezultat i padëgjueshmërisë së kryeministrit Albin Kurti për de-eskalimin e situatës në veri.

Hoti ka publikuar një flamur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. \

Lexo Edhe:

Sot SHBA ka vendosur ta përjashtoj Kosovën nga “Defender Europe” dhe ambasadori amerikan ka treguar se SHBA-ja s’ka vullnet që të lobojë për njohje dhe integrime euro-atlantik./Express/