Autoret pjesëmarrës në Festivalin Poetik të Prishtinës - Gazeta Express
string(54) "autoret-pjesemarres-ne-festivalin-poetik-te-prishtines"

Autoret pjesëmarrës në Festivalin Poetik të Prishtinës

Arte

Gazeta Express

31/01/2024 15:29

Nga 6 deri më 8 shkurt mbahet Festivali Poetik i Prishtinës, edicioni II, organizuar nga Portali për Kulturë, Letërsi dhe Art, ObserverKult. Për tri ditë me radhë do të ketë promovime librash, mbrëmje autoriale, debate, dokumentar, video-ese, diskutime dhe orë poetike.

Deri më tani emrat e autorëve pjesëmarrës janë këta: Blerina Rogova-Gaxha, Rita Petro, Dije Demiri Frangu, Ag Apolloni, Ahmet Selmani, Nora Prekazi, Vlora Konushevci, Arbër Selmani, Gëzim Aliu, Halil Matoshi, Shpetim Selmani, Ilire Zajmi etj.

Lexo Edhe:

Festivali mbahet në Termokiss.
Më 6 shkurt, fillon nga ora 18:00
Më 7 shkurt fillon nga ora 17:00 dhe
Më 8 shkurt fillon nga ora 18:00.
Festivali mbështetet Nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve e Republikës së Kosovës.

/Express