Automjeti i gardianit merr flakë në parkingun para burgut të Beratit - Gazeta Express
string(68) "automjeti-i-gardianit-merr-flake-ne-parkingun-para-burgut-te-beratit"

Automjeti i gardianit merr flakë në parkingun para burgut të Beratit

Shqiperi

Gazeta Express

19/08/2022 22:46

Një automjet është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Berat.

Teksa ishte në parkimin përpara IEVP-së Berat, mjeti ka marrë flakë. Raportohet se ishte në pronësi të gardianit të burgut, Kastriot Metaj.

Lexo Edhe:

Metaj e kishte parkuar makinën rreth orës 19:30, kur edhe kishte marrë shërbimin. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse, që kanë mundur të lokalizojnë shpejt flakët e zjarrit dhe ta shuajnë atë.

Pas vëzhgimit të kamerave të sigurisë nga forcat e policisë, është konfirmuar se zjarri nuk ka qenë i qëllimshëm por i shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

Mjeti tip Mercedez Benz ka pësuar dëme të mëdha, motori dhe pjesa e përparme e mjetit është shkrumbuar totalisht./Gazeta Express