Austria në epërsi kundër Maqedonisë së Veriut - Gazeta Express

Euro2020

Gazeta Express

13/06/2021 18:22

Austria në epërsi kundër Maqedonisë së Veriut

Euro2020

Gazeta Express

13/06/2021 18:22

Austria ka kaluar në epërsi 1:0 kundër Maqedonisë së Veriut, në ndeshjen hapëse të Grupit C, që po zhvillohet momentalisht në Bukuresht.

Stefan Lainer shënoi për 1:0 për Austrinë në minutën e 18-të, raporton Gazeta Express.

Ai e mposhti portierin maqedonas me një goditje me kokë në shtyllën e dytë, pasi nuk u markua mirë nga dyshja shqiptare Musliu dhe Alioski.

Në këtë ndeshje debutuese të Maqedonisë në Evropian po luajnë katër futbollistë me prejardhje shqiptare.