Atleti kosovar, Astrit Kryziu eliminohet nga Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” - Gazeta Express
string(72) "atleti-kosovar-astrit-kryziu-eliminohet-nga-lojerat-mesdhetare-oran-2022"

Sport

Gazeta Express

01/07/2022 23:48

Atleti kosovar, Astrit Kryziu eliminohet nga Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”

Sport

Gazeta Express

01/07/2022 23:48

Astrit Kryeziu ka garuar sot në disiplinën 800 metra të atletikës në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”.

Sipas raportit nga Komiteti Olimpik i Kosovës, atleti kosovar dha maksimumin e tij, duke përfunduar me kohë 1:50.57 minuta.

Lexo Edhe:

Renditja e tij ishte vendi 17, ndërsa në baterinë e tij doli i pesti nga shtatë sosh.

Koha e tij nuk mjaftoi që të kualifikohet në finale, ku u kualifikuan dy të parët e baterisë së tij.

Të dielën garojnë dy atletët tjerë, Gresa Bakraqi dhe Alaudin Suma. /Gazeta Express/