Atik Koshi vazhdon me Vëllaznimin - Gazeta Express
string(33) "atik-koshi-vazhdon-me-vellaznimin"

Atik Koshi vazhdon me Vëllaznimin

Sport

Gazeta Express

25/07/2023 21:51

Atik Koshi do të jetë pjesë e Vëllaznimit edhe për sezonin e ardhshëm.

Klubi nga Gjakova njoftoi zyrtarisht këtë të martë për arritjen e marrëveshjes me basketbollistin e pozitës së organizatorit, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

23-vjeçari shihet si pjesë e rëndësishme e projektit të trajnerit Audrius Prakuraitis.

Njoftimi i plotë nga KB Vëllaznimi (pa ndërhyrje):

“Atik Koshi mbetet “Kuq e Zi”

KB Vëllaznimi ka kënaqësinë të njoftojë se ka arritur marrëveshje me basketbollistin vendas, top playmakerin vendor, Atik Koshi.

Atiku do të vazhdojë të mbetet “Kuq e Zi” edhe për sezonin 2023/2024 duke qenë pjesë e rëndësishme e projektit të strategut lituanez Audrius Prakuraitis.

KB Vëllaznimi po punon në kompletimin e rosterit për edicionin 2023/2024 dhe pritet që të pasojnë njoftime të reja deri në kompletimin përfundimtar të skuadrës”. /Gazeta Express/