Atentat ndaj shqiptarit në Itali, detajet e krimit dhe gjendja e 40 vjeçarit - Gazeta Express

Atentat ndaj shqiptarit në Itali, detajet e krimit dhe gjendja e 40 vjeçarit

Gazeta Express

25/10/2020 19:35

Një atentat ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Massaia të Italisë, ku shënjestër ka qenë një 40 vjeçar me origjinë shqiptare. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:00. Shqiptari po ecte në trotuar është qëlluar me armë nga një person që ndodhej në makinë.

Një banor i zonës ka qenë ndihma e parë për 40 vjeçarin, pasi ai kishte dëgjuar krismën dhe kishte zbritur në rrugë.

40 vjeçari u shtrua në spital dhe sipas medias lokale, gjendja e tij shëndetësore është e rëndë, pavarësisht një ndërhyrje kirurgjikale e cila ka zgjatur rreth 5 orë.