“Atë që e deshi ia mori jetën, pasnesër do ta festonte ditëlindjen”, flet familjarja e gruas së vrarë në Pejë - Gazeta Express
string(106) "ate-qe-e-deshi-ia-mori-jeten-pasneser-do-ta-festonte-ditelindjen-flet-familjarja-e-gruas-se-vrare-ne-peje1"

“Atë që e deshi ia mori jetën, pasnesër do ta festonte ditëlindjen”, flet familjarja e gruas së vrarë në Pejë

Lajme

Gazeta Express

16/04/2024 13:46

Gjyljeta Ukella është gruaja e cila u vra në mëngjesin e sotëm nga bashkëshorti i saj në Pejë.

Për këtë rast tragjik, një familjare e të ndjerës ka folur në emisionin “Kosova today” në Klan Kosova.

Lexo Edhe:

Ajo tregoi se Gjyljeta ka pasur gjithmonë vuajtje, dhe zbuloi se bashkëshorti i të ndjerës ka një kohë të gjatë që ka qenë i papunë.

“Ka pasur probleme, ka qenë në depresion, por Gjyljeta e ka mbajtur afër. E ka mbrojtur familjen e vetë, fëmijët dhe burrin e vetë dhe në fund u sakrifikua”, tha familjarja e të ndjerës.

Ajo tutje zbuloi se Gjyljeta nesër do ta festonte ditëlindjen e 43-të.

“Pasnesër do t’i mbushte 43 vjet. Komunikimi im i fundit me të ka qenë diku para 10 ditësh. Ajo sot është zgjuar, ka pirë kafen e mëngjesit dhe u bë gati për punë”.

Tutje, familjarja e gruas së vrarë tha se tre fëmijët janë te familja e saj.

“Gjyljeta e ka dashur shumë, atë që e deshi shumë, ia mori jetën”, u shpreh tutje familjarja e cila tha se familja është jashtëzakonisht e tronditur.