Atalanta vazhdon me fitore - Gazeta Express

Atalanta vazhdon me fitore

Futboll

Gazeta Express

28/02/2021 15:28

Atalanta vazhdon serinë e fitoreve, teksa këtë herë mposhti në transfertë Sampdorian me shifrat 2-0.

Një pjesë e parë e dominuar totalisht nga bergamaskët të cilët përpjekjet e tyre mundën t’i konkretizonin vetëm në minutën e 40-të, me Malinovskin që ia doli t’i jepte epërsinë të tijëve.

Pjesa e dytë ishte disi me ekuilibruar, por sërish diferencën arriti ta bënte skuadra e Gasperinit, teksa në të 70-ën Gosens dyfishoi shifrat duke vulosur kështu dhe fatet e kesaj sfide. P

ër Atalantën ky ishte suksesi i tretë radhazi në kampionat.