Atalanta – Bayer Leverkusen, formacionet zyrtare të finales së Ligës së Evropës - Gazeta Express
string(76) "atalanta-bayer-leverkusen-formacionet-zyrtare-te-finales-se-liges-se-evropes"

Atalanta – Bayer Leverkusen, formacionet zyrtare të finales së Ligës së Evropës

Futboll

Gazeta Express

22/05/2024 20:01

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Atalantas dhe Bayer Leverkusenit, e vlefshme për finalen e Ligës së Evropës.

Dueli do të zhvillohet në “Aviva Stadium” në Dublin të Irlandës, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Bayer Leverkuseni që po kalon sezon historik, do ta kërkojë trofeun e dytë këtë sezon, pas titullit të kampionit në Bundesligë.

Nga minuta e parë për Atalantan do të startojë kapiteni i Shqipërisë, Berat Gjimshiti.

Në anën tjetër, për Bayer Leverkusenin nga minuta e parë si çdoherë starton motori i mesfushës, Granit Xhaka.

Formacionet zyrtare: