Asgjë s’i ndanë Holandën e Francën, mbyllet me barazim - Gazeta Express
string(52) "asgje-si-ndane-holanden-e-francen-mbyllet-me-barazim"

Asgjë s’i ndanë Holandën e Francën, mbyllet me barazim

Sport

Gazeta Express

21/06/2024 22:59

Holanda dhe Franca e kanë mbyllur pjesën e parë me rezultat 0-0 edhe pse rastet nuk munguan.

Tulipanët ishin të parët që në minutën e parë me Jeremie Frimpong, i cili gjuajti, por portieri Mike Magnian priti.

Lexo Edhe:

Antoine Greizmann gjuajti bukur nga distanca në minutën e 4-të, por goditja e tij u prit nga portieri duke e dërguar topin në këndore.

Në minutën e 14-të, Griezmann kishte dy raste shumë të mira, por njëherë u ngatërrua me topin, pastaj gjuajti jashtë.

Cody Gakpo gjuajti në minutën e 16-të, por Maignan priti bukur.

Rastin e fundit në pjesën e parë e kishte Marcus Thuram, por i vetëm me portiere gjuajti mbi portë.

Pjesa e dytë ishte më e dobët sa i përket rasteve nga të dyja skuadrat.

Franca tentoi me Dembelen dhe Griezmannin, ndërsa holandezët rrezikuan me Depay.

Një gol u shënua në minutën e 69-të nga Xavi Simons, por që u anulua nga VAR pasi një lojtar u zuri rrezën e portierit.

Deri në fund nuk kishte gol dhe skuadrat u desh të kënaqen me nga një pikë. Holanda dhe Franca kanë nga 4 pikë, ndërsa Austria ka 3 pikë.