Arsenal - Tottenham, publikohen formacionet zyrtare - Gazeta Express
string(48) "arsenal-tottenham-publikohen-formacionet-zyrtare"

Sport

Gazeta Express

01/10/2022 12:32

Arsenal – Tottenham, publikohen formacionet zyrtare

Sport

Gazeta Express

01/10/2022 12:32

Pas pauzës shkaku i ndeshjeve të kombëtareve, Premierliga rikthehet në aksion me ndeshjet e javës së nëntë.

Vëmendja për ditën e sotme padyshim se është te derbi i rivalëve lokal, mes Arsenalit dhe Tottenham Hotspur – shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Përveçse rivalitet që kanë skuadrat, kjo ndeshje pritet të jetë interesante edhe për faktin se të dy skuadrat londineze po luftojnë për pozitën e parë.

“Topçinjtë” prin në tabelë me 18 pikë, me vetëm një pikë më shumë se Spurs që ndodhen në pozitën e tretë.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 13:30, në “Emirates Stadium”, teksa tani janë zbuluar edhe formacionet zyrtare.

Arsenal:

Tottenham Hotspur:

/Gazeta Express/