Arrestohet një person në Zveçan, ishte në listën e të kërkuarve për sulmin ndaj KFOR-it dhe PK-së - Gazeta Express
string(96) "arrestohet-nje-person-ne-zvecan-ishte-ne-listen-e-te-kerkuarve-per-sulmin-ndaj-kfor-it-dhe-pk-se"

Lajme

Gazeta Express

20/06/2024 8:52

Arrestohet një person në Zveçan, ishte në listën e të kërkuarve për sulmin ndaj KFOR-it dhe PK-së

Lajme

Gazeta Express

20/06/2024 8:52

Është arrestuar dje një burrë në një pikë të kontrollit në Zveçan, pasi ishte në listën e personave që kërkoheshin për sulm ndaj pjesëtareve të KFOR-it dhe Policisë së Kosovës, afër objektit të komunës, përcjell Gazeta Express.

I dyshuari është arrestuar dhe i njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Lexo Edhe:

“Zveçan, 29.05.2023, NN.  Njësia policore gjatë realizimit të detyrave ligjore në një pikë kontrolli kanë ndaluar të dyshuarin mashkull kosovar dhe gjatë verifikimit ka rezultuar se është i kërkuar për sulmin ndaj KFOR-it dhe zyrtarëve policor afër objektit të Komunës. I dyshuari është arrestuar dhe i njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim. /Express/