Arrestohet një person i dyshuar për sulm seksual - Gazeta Express
string(48) "arrestohet-nje-person-i-dyshuar-per-sulm-seksual"

Arrestohet një person i dyshuar për sulm seksual

Lajme

Gazeta Express

30/09/2022 15:19

Prokuroria Themelore në Pejë, njofton opinionin publik se pas punës intensive me Policinë e Kosovës, ka identifikuar dhe arrestuar një person (me inicialet F.B)  i cili dyshohet se me datën 27 shtator të këtij vitit ka sulmuar seksualisht viktimën femër.

Pas identifikimit, i njëjti me urdhër të Prokurorit të Shtetit është arrestuar dhe ndaluar për 48 orë, nën dyshimin se ka kryer veprën penale “Sulmi seksual” nga neni 229, të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

Lexo Edhe:

Prokurori i Shtetit brenda afatit ligjor do të shqyrtoj mundësin e paraqitjes se kërkesë për caktimin e masës se paraburgimit në gjykatën kompetente dhe gjithashtu lidhur me ketë çështje penale do ndërmerren të gjitha veprimet e nevojshme hetimore.