Arrestohet një i mitur në Vushtrri, i kërkoi para të bashkëmoshatarit nën kërcënimin e thikës - Gazeta Express
string(92) "arrestohet-nje-i-mitur-ne-vushtrri-i-kerkoi-para-te-bashkemoshatarit-nen-kercenimin-e-thikes"

Arrestohet një i mitur në Vushtrri, i kërkoi para të bashkëmoshatarit nën kërcënimin e thikës

Lajme

Gazeta Express

27/09/2023 8:34

Është arrestuar mbrëmë një person në Vushtrri pasi nën kërcënimin e thikës i ka kërkuar para një të mituri, shkruan Gazeta Express.

 Në cilësi të provës materiale është konfiskuar mjeti i ftoftë (thika).

Lexo Edhe:

Pas intervistitmt, me aktvendim të prokurorit të rastit, të dyshuarit i  është shqiptuar masa e ndalimit  për 24 orë.

“Ne orët e mbrëmjes se datës 26 shtator  2023, policia ne Vushtrri ka arrestuar një person te dyshuar për veprën penale “detyrim “ Arrestimi i të dyshuarit i moshës së mitur është bërë mbi dyshime dhe prova te siguruara se rreth orës 18:30, në parkun e qytetit në Vushtrri,  i dyshuari nën  kërcënimin e mjetit të ftoftë (thikë) ka kërkuar para nga viktima  i moshës se mitur. Në cilësi të provës materiale është konfiskuar mjeti i ftoftë (thika).  Pas intervistitmt, me aktvendim të prokurorit të rastit, të dyshuarit i  është shqiptuar masa e ndalimit  për 24 orë”, thuhet në njoftim./Express/