Arrestohet në flagrancë një person duke kryer vjedhje, ishte në kërkim edhe për dy raste tjera - Gazeta Express
string(93) "arrestohet-ne-flagrance-nje-person-duke-kryer-vjedhje-ishte-ne-kerkim-edhe-per-dy-raste-tjera"

Arrestohet në flagrancë një person duke kryer vjedhje, ishte në kërkim edhe për dy raste tjera

Lajme

Gazeta Express

22/05/2024 18:36

Sot në Obiliq një person është arrestuar në flagrancë duke tentuar të kryejë vjedhje.

Ai ka qenë në kërkim për dy raste të vjedhjeve që kanë ndodhur në maj të këtij viti.

Lexo Edhe:

“Sot rreth orë 12:00, nga zyrtarët policor të stacionit të Obiliqit,  është arrestuar në flagrancë një person për veprën tentim vjedhje. Personi i dyshuar ishte identifikuar dhe ishte në kërkim për dy raste të vjedhjeve,  që kanë ndodhë në një market në rrugën “Hasan Prishtina” në Obiliq, me datat 9 dhe 21 maj 2024.

Personi i arrestuar është N.T, i moshës 33 vjeçare dhe pas përfundimit të procedurave të nevojshme policore me vendim të prokurorit, është dërguar në qendrën e mbajtjes.