Arrestohet motra e aktores së njohur, policia i gjen drogë në shtëpi, habit Rivelli: E kam për të pastruar makinën! - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

17/09/2021 21:02

Arrestohet motra e aktores së njohur, policia i gjen drogë në shtëpi, habit Rivelli: E kam për të pastruar makinën!

Shqiperi

Gazeta Express

17/09/2021 21:02

Motra e aktores së famshme dhe të mirënjohur për publikun italian dhe jo vetëm, Ornella Muti-t është arrestuar nga policia.

71-vjeçarja Claudia Rivelli, u arrestua në Romë pasi u kap me drogë, ndërkohë policia po heton trafikimin e kësaj droge nga jashtë vendit.

Lexo Edhe:

Policia kufitare Fiumicino aktivizoi shumë kontrolle dhe identifikoi një dërgesë të dyshimtë të drejtuar nga Claudia Rivelli. Pasi u konstatua përmbajtja e paketës, policia u vendos nën bashkëpronësinë në adresën në të cilën dërgesa, e kryer me një korrier privat, nga ora 10 e mëngjesit. 

Ata pritën për gati dy orë, deri në mesditë, që të bëhej dorëzimi dhe më pas ata zhurmuan telekomunikacionin në shtëpinë e Claudia Rivellit.

Pasi karabinierët kishin konstatuar se paketa e dorëzuar ishte ajo që përmbante drogën, ata hynë në shtëpinë e aktores dhe në tryezë gjetën një shishe të paketuar.

Rivelli i tha policisë se shishja e paketuar ishte gati për një dërgesë jashtë vendit për të birin e saj që jeton në Londër.

Ato janë produkte që shërbejnë për pastrimin e makinës”, tha Claudia Rivelli.