Arrestohet 12-vjeçari problematik, tentoi t’i vjedhë 4 vetura për më pakë se një orë - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

07/03/2021 18:09

Arrestohet 12-vjeçari problematik, tentoi t’i vjedhë 4 vetura për më pakë se një orë

Lajme

Gazeta Express

07/03/2021 18:09

Një i mitur 12-vjeçar nga Washington, është arrestuar pasi tentoi të marrë katër automjete në më pak se një orë.

Incidenti i parë ndodhi të enjten në pasdite rreth orës 18:00, kur dy persona iu afruan një personi që po rrinte ulur në automjetin e tij.

Ata nxorën një pistoletë dhe kërkuan nga shoferi që të linte makinën, sipas Metropolitan Police Department (MPD).

Edhe pse të dyshuarit ishin të armatosur, shoferi nuk u largua nga vendi i ngjarjes.